Sakatat Yemekleri   ›   "Kokoreç"

Hoşgeldiniz sayın ziyaretçiler. Bu sayfada 'Kokoreç' tarifi bulabilirsiniz, sizlere her zaman en iyi Kokoreç tarifleri sunulacakatır,

Kokoreç

arıyorsanız eğer buraya göz atmanızda fayda vardır, Kokoreç yapımı ile ilgili bilgiler, Kokoreç malzemeleri ile ilgili bilgiler siz değerli ziyaretçilere en iyi şekilde anlatılacaktır.
Bu tarif 19 subat 2009 03:00 tarihinde kaydedilmiş, toplam 4919 defa görüntülenmiş.
Kokoreç Malzemeler
1 hazır kuzu bağırsağı sarması (sakatatçılarda bulabilirsiniz) 1/4 su bardağı rafine yağ

Yemek Tarifi
Değişik ve lezzetli bir sakatat yemeği altın kokoreç,süt kuzusunun bağırsağından hazırlanır. Öteki mevsimlerdeki kuzu bağırsakları ile hazırlananlar lezzet bakımından aynı sonucu vermez. Kuzu bağırsak sarmasını evde hazırlamak oldukça güç olduğu için, aşağıdaki tarifte hazır olarak verilmiştir.
Önce fırınınızı orta sıcaklığa (180 C) getirip ısıtınız. Döner fırın tertibatının şişine kuzu bağırsağını takıp çalıştırınız. 40-50 dakika, her tarafı nar gibi olana kadar kızartınız.
Kokoreci bir kesme tahtasına çıkarıp, keskin bir bıçakla 1 cm kalınlığında dilimleyiniz.
Izgaranızı yakıp ısıtınız. Kokoreç dilimlerini ızgaraya koyup 2-3 dakika, her iki yanlarını yeniden ızgara ederek pişirdikten sonra yanında ızgara edilmiş domates ve sivri biberle servis ediniz.Ziyaretçiden...

Üzgünüz, şuan için herhangi bir ziyaretçi görüş bildirmemiş. İlk görüşü siz bildirin.Soru sor / Cevap ver / Yorum yap

Yanda gördüğünüz yazıyı lütfen üstteki kutucuğa yazın.
* İşareti olan yerler doldurulması zorunlu alanlardır.
E-Posta adresiniz 3. şahısların eline geçirilmeyecektir.